23.01.
11 клас (1 год ) урок №19
Тема. Розвиток
мовлення №3. Розгорнута відповідь на питання «Чи актуальні нині
проблеми відповідальності вченого за свої відкриття, поставленні у п’єсі «Життя
Галілея» Б. Брехта»? (письмово)
Мета: ознайомити
зв’язне писемне мовлення учнів; розвивати навички
визначати головне й деталі, висловлювати власні думки, аналізуючи твори,
обґрунтовувати власні твердження; виховувати найкращі людські якості.
Тип уроку: розвиток мовлення.
Обладнання: зміст тексту тез.
Хід уроку
І Вступна частина.
1. Створення емоційної готовності учнів до уроку
ІІ Оголошення теми уроку та
завдань.рю.+
Розвиток мовлення №3. Розгорнута відповідь на питання «Чи актуальні нині
проблеми відповідальності вченого за свої відкриття, поставленні у п’єсі «Життя
Галілея» Б. Брехта»? (письмово)
1. Правильність написання тез.
2. Орієнтовний обсяг тез.
ІІІ Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
У п’єсі Бертольда Брехта розповідається цікава історія про вченого, його
життя і ті проблеми, з якими він стикався. При цьому обставини і історичний
період, зображені в цій п’єсі, далеко не були такими, які сприяють ефективній
діяльності вченого і вирішенню всіх його проблем. Як
відомо, саме в екстремальних і складних ситуаціях люди показують себе чесніше
всього, а тому розгляд життя Галілея представляється досить цікавим.
Поряд з розповіддю про
життя Галілея німецький автор Бертольд Брехт також піднімає кілька проблем про
взаємовідносини між ученим і світом. Зокрема, однією з таких проблем є
відповідальність вченого за свої наукові відкриття. Зі змісту п’єси відомо, що
Галілей зробив таке відкриття, яке далеко не могло всім сподобатися. Воно
порушувало баланс в суспільстві, піддавало суспільство в цілому і окремих його
членів зокрема досить серйозній небезпеці. Все це дуже –г оо
ггбре
показано і розказано в п’єсі. Герой Галілея, який був вченим, відмінно рогжгг++
+++++++з/зумів наслідки своєї діяльності, а тому взяв на себе
відповідальність і повів себе таким чином, щоб звести до мінімуму можливість
протистояння в суспільстві між людьми і навіть повалення влади. Він усвідомив,
що краще трохи змінитися, коригувати свою діяльність і зберегти власне життя,
мир і спокій у суспільстві. Таке рішення дозволяє продовжувати
йому працювати, нікому з його сучасників не заважає і дозволяє сподіватися на
те, що рано чи пізно його внесок у науку буде не тільки визнаний, але і
використаний в майбутньому.
Проводячи аналогії між
історією Галілея і сьогоднішнім днем і аналізуючи проблеми відповідальності
вчених за їх відкриття сьогодні варто визнати, що сьогодні ситуація дещо
змінилася. Сьогодні держави стали більш демократичними, більш того, вони стали
світськими, тому наукові відкриття, якщо вони йдуть врозріз з релігійними
переконаннями, відразу не відкидаються, а все одно беруться до уваги і
використовуються на практиці. Втім, нам і нашим сучасникам відомо далеко не все
про життя сучасних вчених. Бути може, що навіть серед них є ті люди, які
роблять такі відкриття, які можуть шокувати звичайних людей навіть сьогодні.
Тому цілком можна говорити, що вчені навіть сьогодні несуть відповідальність за
ті відкриття, які вони роблять. Думається, що коли-небудь людство ще зіткнеться
з проблемою того, що звичайні люди будуть обурені об’єктивними відкриттями
науки і захочуть покарати вчених за ці відкриття.
IV До +з0є
Хзжд\ї9ю.9шщ
Д
Ддд
,0
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0
0
000000000000000000000000000000
,
,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,
ашнє
завдання.
1.Опрацювати матеріал підручника.
\
Немає коментарів:
Дописати коментар