23.01 Урок №37, 6
клас
Тема. Джек Лондон. «Жага до
життя». Проблеми життя і смерті, дружби й зрадництва у творі.
Мета: Ознайомити учнів із творчістю
американського письменника Джека Лондона; з’ясувати особливості творчої манери
письменника на прикладі оповідання "Жага до життя"; розвивати навички
аналізу художнього тексту, зв’язного мовлення, інсценізації, творчої уяви; виховувати
гуманізм.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього.
Хід уроку
І Вступна частина
1.Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.
ІІ Оголошення теми та завдань уроку.
Джек Лондон. «Жага до життя». Проблеми життя і смерті,
дружби й зрадництва у творі.
1.Розповісти
про головні віхи життєвого й творчого шляху письменника та місце в ньому
оповідання «Жага до життя».
Опрацювання біографії письменника. За підручником.
Оповідання «Жага до життя» Джек Лондон написав (1906) року . Це дуже цікаве
і повчальне оповідання про Північ, про ненаситну жадобу людей до золота, про
золоту лихоманку, яка охопила багатьох американців наприкінці XIX ст., після
того як у 1896 р. на річці Юкон, що на Алясці, було знайдено золото. Уже через
2 роки на пустельних землях виросло місто Даусон-сіті з 10 тисячами жителів. А
всього на Аляску прибуло 25 тисяч золотошукачів.
Автор оповідання теж побував у Клондайку — так називався район пошуків
золота. У 1897 році він і його родич купили собі хутряні куртки, взяли все
необхідне для суворої зими і подалися за щастям. Зима на Алясці завжди
морозяна, температура сягає -65°С. Тільки смілива людина витримає такі умови
життя.
Джек Лондон був сміливцем .
Бесіда
• Яке
враження справив на вас твір?
• Творчий
переказ від першої особи.
• Назвіть
головних героїв. Скільки їх? ( Двоє. Білл та його товариш)
• Як ви
вважаєте, чому головний герой не має імені? ( Автор
прагне до узагальнень. Його цікавить просто людина в критичній
ситуації, головне, щоб вона залишилася людиною )
• Як ви
оцінюєте вчинок Білла? ( Як аморальний. Адже він покинув свого хворого
товариша серед безкрайньої пустелі)
• Що
допомогло герою вижити? ( Те, що він любив життя, боровся за нього щосили)
ІV Рефлексія.
Прийом «Продовжте речення»
-
Найбільше
мене вразило те, що…
V підсумок
уроку. Оцінювання.
-
Що нового ви дізнались
на сьогоднішньому уроці?
-
Що вас вразило?
Здивувало?
-
Про що б ви ще
хотіли дізнатись?
VI Домашнє завдання.
Розповідати
біографію письменника. Переказувати оповідання «Жага дожиття».
очень красиво
ВідповістиВидалити